O nama

Dječji vrtić “Budućnost” nalazi se na dvije lokacije. Centralni objekt smješten je u Mihanovićevoj 30/2, a područni objekt u Haulikovoj 6.

Ukupno se u vrtiću može smjestiti 300-tinjak djece u 15 odgojnih skupina od navršene prve godine života, pa sve do polaska u osnovnu školu. Osnovna zadaća našeg vrtića je poticanje cjelovitog razvoja svakog djeteta, prepoznavanje i zadovoljavanje djetetovih potreba na pravi način i u pravo vrijeme. Djeci nastojimo pružiti različita iskustva kroz igre, likovne i glazbene aktivnosti u vrtiću i izvan njega. Tako koristimo lokaciju vrtića za šetnje Botaničkim vrtom i posjete Gradskim knjižnicama. Imamo razvijenu suradnju s Etnografskim muzejom, organiziramo posjete drugim muzejima, dječjim kazališnim predstavama te izlete u bližoj okollici Zagreba.

Vrtić je 1996. imenovan vježbaonicom Učiteljskog fakulteta u Zagrebu, za studente ranog i predškolskoga odgoja iz kolegija Metodike hrvatskog  jezika i  Metodike glazbene kulture. Unutrag četiri godine vrtić je i vježbaonica studentima Edukacijsko rehabilitacijskog fakulteza za kolegij Rehabilitacija igrom.Od siječnja 2013. godine učenici srednje škole za medicinske sestre Mlinarska,  provode praksu iz kolegija Zdravstvena njega zdravog djeteta.

Ustanova njeguje  kvalitetne suradničke odnose, stvara kontekstualne uvjete za suradničko učenje i razvoj stručnih kompetencija svih sudionika u procesu.

Vizija ustanove  je vrtić kao mjesto  radosnog življenja i učenja odraslih i djece, jer  „dijete je u najljepšoj pjesmi najljepša nota , dijete je najljepši stih u pjesmi života.“

Strategija vrtića temelji se na suvremenim spoznajama o učenju male djece.

Ustanova gradi identitet na osnovama NOK-a. (Nacionalni okvirni kurikulum)

Uz 30 odgojitelja koji neposredno rade s djecom u skupinama, o razvoju i zadovoljavanju potreba djece brinu članovi stručnog tima - pedagog, psiholog, defektolog i zdravstveni voditelj.

Briga o djeci naša je zajednička briga. Zdravo i sretno odrastanje Vašeg djeteta dobrim dijelom ovisi o međusobnoj povezanosti roditelja i vrtića. Pozivamo Vas na druženje i suradnju putem:

• roditeljskih sastanaka
  • zajedničkih proslava, svečanosti, izleta
  • individualnih razgovora s odgojiteljima i/ili nekim od naših stručnih suradnika

SVE ŠTO TREBAM ZNATI NAUČIO SAM JOŠ U VRTIĆU
(prema Fulghum, 1990., str. 95)

Sve što trebam znati o tome kako valja živjeti, što učiniti i kakav se mora biti, naučio sam još u vrtiću. Mudrost me nikad nije čekala na vrhu planine, na kraju dugog uspona školovanja, nego se krila u pješčaniku dječjeg igrališta. A evo što sam ondje naučio:

• sve podijeli s drugima
  • igraj pošteno
  • ne tuci ljude
  • svaku stvar vrati gdje si je našao
  • počisti za sobom